Dzisiaj jest: 27.5.2020, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Bony na kulturę trafiły do seniorów

Dodano: rok temu Czytane: 230

W Domku Pastora miało miejsce uroczyste rozdanie bonów na kulturę trzydziestu seniorom, dzięki czemu do końca roku będą oni mogli skorzystać z bezpłatnych wejściówki do kina Milenium.

Bony na kulturę trafiły do seniorów
W Domku Pastora miało miejsce uroczyste rozdanie bonów na kulturę trzydziestu seniorom, dzięki czemu do końca roku będą oni mogli skorzystać z bezpłatnych wejściówki do kina Milenium. Wszystko odbyło się w ramach projektu pn. "Edukacja obywatelska seniorów", realizowanego przez Stowarzyszenie DA SIĘ. Bony seniorom przekazał zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.

- Chcemy uświadamiać seniorów, że przemiany społeczne, które zachodzą na naszych oczach, czyli wzrost liczy ludności wieku 50, 60, a nawet 70 lat – wymagają, aby głos osób starszych był słyszany. Nasz projekt jest odpowiedzią na zdiagnozowany problem, dziś jak nigdy dotąd paląca staje się potrzeba, by ludzie pozostawali jak najdłużej aktywni i wspierali wspólnotę w procesie rozwoju – podkreśla prezes Stowarzyszenia DA SIĘ Magda Kamińska.

Jak mówi, trener warsztatów dla seniorów Krzysztof Kozicki, osoby starsze odgrywają coraz większą rolę w społeczeństwie. - Starzejemy się w głowie. Można być staruszkiem mając dwadzieścia lat i można być młodzieńcem mając lat 60 – przekonuje Kozicki. - Wszystko zależy w jaki sposób myślimy. Czy chcemy być pełnoprawnymi aktorami życia społecznego, czy też przyjmujemy rolę, którą można określić stwierdzeniami: "to dla młodych" lub "niech oni decydują o kształcie miasta" – dodaje.

Głównym celem projektu pn. "Edukacja obywatelska seniorów", jest aktywizacja społeczno-kulturalna osób starszych. - W tym działaniu rozdaliśmy bony uprawniające do bezpłatnych seansów filmowych w kinie Milenium. Seniorzy mogą je wykorzystać do końca tego roku – mówi koordynator projektu Tomasz Wróblewski. Jak dodaje, na tym działania ukierunkowane na seniorów się nie kończą. - W przyszłości chcemy rozszerzyć naszą ofertę o wyjścia do muzeum, galerii, czy teatru. Planujemy również zorganizować forum dla seniorów oraz wyjazd do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Rozdanie bonów na kulturę seniorom, było punktem kulminacyjny projektu, który został dofinansowany ze środków miasta. - Seniorzy są bardzo ważną grupą społeczną w funkcjonowaniu miasta, często aktywniejszą niż młodzi ludzie. Z naszej strony staramy się wprowadzać w życie szereg programów ułatwiających im życie – mówi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.