Dzisiaj jest: 22.11.2019, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Przedwakacyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 117

W Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturowej "Domek Pastora" odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej...

Przedwakacyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej
W Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturowej "Domek Pastora" odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Młodzi radni rozmawiali m.in. o swojej propozycji zgłoszonej do tegorocznej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Na sesji byli obecni – zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jan Olszewski.

- Łomży są potrzebni młodzi i wykształceni ludzie, którzy dadzą miastu asumpt rozwojowy. Zarówno rada młodzieżowa, jak i Rada Miejska potrzebuje ludzi mądrych, którzy mają swoje pomysły na to, by Łomża lepiej się rozwijała – mówił przewodniczący Rady Miejskiej Jan Olszewski, dodając, iż stworzenie w przyszłości sprawnej sieci komunikacyjnej powinno przyczynić się do poprawy warunków życia młodych ludzi.

Z kolei Andrzej Stypułkowski przekazał, że władze Łomży patrzą przychylnie na ustalenia Młodzieżowej Rady Miejskiej. - Bardzo cenimy waszą opinię i wkład na rzecz rozwoju miasta. Jako młodzi ludzie dobrze wiecie, co w tym mieście należy zmienić – powiedział zastępca prezydenta Łomży, zachęcając młodych radnych, aby po ukończeniu studiów swoje dalsze życie wiązali z miastem rodzinnym.

Wiceprezydent miasta złożył też podziękowania przedstawicielom młodzieżowej rady, którzy w tym roku ukończyli naukę i tym samym kończą swoją pracę w jej składzie. Tegorocznymi absolwentami zostali Agnieszka Gronostajska oraz Bartosz Choromański. Ich miejsce w Młodzieżowej Radzie Miejska uzupełnili Adam Cwalina i Michał Potocki.

Młodzi radni w czasie spotkania omówili plan swoich najbliższych działań i przypomnieli również, że od 20 maja do 21 czerwca trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. W tym roku przedstawiciele Rady zaproponowali organizację Młodzieżowego Weekendu Kultury. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 30 sierpnia.


tekst i fot. Łukasz Chełchowski

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.