Dzisiaj jest: 22.11.2019, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

"Tydzień o zawodach" w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 151

Cykl rozłożonych na kilka dni imprez rozpoczął się 10 czerwca prelekcją propagującą zdobywanie zawodu przez uczniów. Uczniowie rożnych klas...

"Tydzień o zawodach" w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży
Cykl rozłożonych na kilka dni imprez rozpoczął się 10 czerwca prelekcją propagującą zdobywanie zawodu przez uczniów. Uczniowie rożnych klas z zainteresowaniem uczestniczyli w przygotowanym dla nich spotkaniu przez nauczycieli – Justynę Nitkowską i Katarzynę Kupiec. Prowadzący wyjaśnili zebranym różnice między kompetencjami a kwalifikacjami. Dostosowali starannie cały wykład do poziomu uczniów, który wzbogacony został o prezentację multimedialną "Twoja droga do przyszłości”.

Następnego dnia, uczniów spotkała niespodzianka, która wzmogła jeszcze bardziej przeżywane przez nich emocje. Po słownym wstępie do zebranych na apelu słuchaczy  ogłoszony został szkolny quiz o zawodach. Podczas przerw chętni do udziału w quizie losowali przygotowane przez nauczycieli pytania. Za każdą prawidłową odpowiedź uczniowie otrzymywali nagrody i gratulacje od organizatorów. Urozmaiceniem dnia była specjalnie przygotowana na ten dzień  foto ścianka - kucharz. Każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie i przez chwilę poczuć się, jak prawdziwy szef kuchni. Ponadto na drzwiach szkolnych klas pojawiły się kolorowe plakaty. Każdy plakat przedstawiał inny zawód opisany wesołym wierszykiem.

Później odbyły się spotkania z przedstawicielami Policji i Straży Pożarnej pod hasłem "Dbają o nasze bezpieczeństwo". Zaproszeni do szkoły goście w ostatnich dniach przed wakacjami, wygłosili pogadanki przypominające  zasady bezpiecznego postępowania, które chronią przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Po wysłuchaniu ważnych informacji przyszedł również czas na wspaniałe atrakcje. Zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie z chęcią zamieniali się, choć na chwilę w przedstawicieli policji i straży. Każdy mógł wsiąść do strażackich i policyjnych pojazdów. Zrobić pamiątkowe zdjęcie i uścisnąć dłoń tym, którzy dbają każdego dnia o nasze bezpieczeństwo. Zakończeniem tych wyjątkowych spotkań była prawdziwa pompa wodna przygotowana przez strażaków, która rozbawiła uczniów i schłodziła wszystkich w wyjątkowo gorący dzień.

Tydzień o zawodach zakończyła lekcja otwarta " Akademia Pana Kleksa". Uczestnicy lekcji przenieśli się wspólnie na jedną godzinę w świat dziecięcej fantazji. Nauczyciel i czworo uczniów zaprezentowali fragmenty z filmu "Akademia Pana Kleksa" i opisali zawody, które w filmie wystąpiły. Ponadto uczniowie na zajęciach z kreatywności przygotowali prace plastyczne wykonane "zaczarowanymi farbami Pana Kleksa", które wcześniej również kosztowali podczas zabaw. Każdy uczestnik zajęć, mógł spróbować pastylek na porost włosów i otrzymać specjalne piegi na pamięć. Uczniowie odśpiewali kilka piosenek, między innymi "Witajcie w Naszej Bajce", czy "Kaczka Dziwaczka". Jeden z bohaterów lekcji wcielił się w postać Adasia Niezgódki i stał się prawdziwym bohaterem tego dnia obchodząc swoje urodziny. Po życzeniach, słodkościach i odśpiewaniu "Sto lat " w dość realny, ale i magiczny sposób wysłano do nieba balon, w którym umieszczone zostało urodzinowe pragnienie naszego solenizanta.


tekst i fot. ZSS

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.