Dzisiaj jest: 13.11.2019, imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Delegacja z Chin w Łomży

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 164

W czwartek 13 czerwca w Parku Przemysłowym Łomża miało miejsce spotkanie pracowników Departamentu Prawnego Pekińskiego Instytutu Administracji...

Delegacja z Chin w Łomży
W czwartek 13 czerwca w Parku Przemysłowym Łomża miało miejsce spotkanie pracowników Departamentu Prawnego Pekińskiego Instytutu Administracji z przedstawicielami Miasta Łomży. Delegacji przewodniczył Wu Bing, Vice President Beijing Administration Institute. W spotkaniu wziął udział Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży.

Pracownicy Pekińskiego Instytutu Administracji w czasie dyskusji wymienili się swoimi spostrzeżeniami w zakresie egzekwowania prawa miejskiego na przykładach Pekinu i Łomży. Przy pomocy tłumacza opowiedzieli również o swoich doświadczeniach i wskazali metody działania administracji publicznej w Polsce i Chińskiej Republice Ludowej.

- Nasze miasto może nie jest duże, liczy około 60 tys. mieszkańców, natomiast jest miejscem przyjaznym do życia. Mamy bardzo dobrze rozwiniętą ofertę edukacyjną. W szczególności wyróżniającą się jest Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, która w tym roku obchodzi 15-lecie swojego istnienia – mówił Andrzej Stypułkowski.

Następnie wyświetlona została prezentacja multimedialna przedstawiająca najważniejsze informacje o Łomży. Przybyli goście mieli także możliwość obejrzenia filmu promocyjnego, powstałego z okazji rocznicy nadania praw miejskich miastu „600 lat miejskości Łomży”.

Wu Bing z Pekińskiego Instytutu Administracji podziękował z-cy prezydenta Andrzejowi Stypułkowskiemu za spotkanie i zapoznanie się z bogatą historią miasta. Chińscy delegaci przekazali również, iż są pod wrażeniem piękna Polski i gościnności jej mieszkańców.

Jak na warunki chińskie Łomża nie jest dużym miastem, zwłaszcza przy liczącej ponad 20 mln populacji Pekinu. Podczas poczęstunku i po wręczeniu upominków, przybyli delegaci wyrazili nadzieję na szansę współpracy między polskimi i azjatyckimi instytucjami.


tekst i foto: Łukasz Chełchowski

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.