Dzisiaj jest: 22.11.2019, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

ARiMR świętował 25-lecie wspierania rolnictwa

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 151

W piątek 14 czerwca br. odbyły się regionalne obchody 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ich trakcie wręczono medale...

ARiMR świętował 25-lecie wspierania rolnictwa
W piątek 14 czerwca br. odbyły się regionalne obchody 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ich trakcie wręczono medale za długoletnią służbę i odznaki zasłużony dla rolnictwa. Obok siedziby Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR posadzono jubileuszowy dąb. Nie zabrakło także okolicznościowych wystąpień, prezentacji oraz degustacji produktów przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

W trakcie uroczystości Wiesław Grzymała, dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR został uhonorowany złotym medalem za długoletnią służbę, przyznanym postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Wręczono również kilkanaście odznak „zasłużony dla rolnictwa”.

Uczestnicząca w uroczystościach Maria Fajger, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomniała, że decyzją władz państwowych kierowana przez nią instytucja powstała w 1994 roku. – Jej podstawowym zadaniem przez pierwszych dziesięć lat było organizowanie środków państwowych i wdrażanie środków krajowych poprzez dopłaty do kredytów dla rolników i samorządowców. W tej chwili zajmujemy się głównie płatnościami bezpośrednimi, programem "Rozwoju Obszarów Wiejskich" oraz programem "Rybactwo i Morze" – powiedziała Maria Fajger, składając podziękowania za dotychczasową pracę.

Podziękowania za to, co dotychczas zostało zrobione w polskim rolnictwie, jak też życzenia pomyślności, wytrwałości i siły do dalszej owocnej pracy przekazał m.in. prezydent Mariusz Chrzanowski, który wspólnie z prezes Marią Fajger, dyrektorem Wiesławem Grzymałą oraz nadleśniczym Dariuszem Godlewskim posadzili jubileuszowy dąb obok siedziby Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży. -  Dąb symbolizuję siłę, a ona jest potrzebna pracownikom ARiMR do realizacji zadań, które przed nimi stoją. Będziemy dbać, żeby wzrastał razem z nami – powiedział Wiesław Grzymała, dyrektor oddziału ARiMR w Łomży.

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.