Dzisiaj jest: 13.11.2019, imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

10-lecie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 344

Dokładnie 10 lat temu powstała Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Łomży działająca przy ul. Rybaki. Z tej okazji odbyła się uroczystość...

10-lecie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej
Dokładnie 10 lat temu powstała Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Łomży działająca przy ul. Rybaki. Z tej okazji odbyła się uroczystość, na której podziękowano przybyłym gościom za codzienną pracę z minioną dekadę na rzecz jednostki. Okolicznościowy list z tej okazji od prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego przekazał jego zastępca Andrzej Stypułkowski.

Jak przyznaje dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Inga Kolaska, początki kierowanej przez nią jednostki były skromne. Zaznaczyła jednak, że na przestrzeni 10 lat miejsce to pozytywnie się zmieniło. - W tej chwili mamy 21 wychowanków, a w naszym ośrodku może przybywać do 24 osób. Są to dzieci z Łomży, a w miarę możliwości, w przypadku wolnych miejsc istnieje możliwość przyjmowania dzieci spoza miasta – mówiła dyrektor Kolaska.

Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza zajmuje się opieką nad dziećmi i młodzieżą, które tego wymagają i wnosi istotny wkład w wychowanie przyszłych pokoleń oraz przyszłych mieszkańców miasta, i z tego powodu pełni bardzo istotną rolę w Łomży – powiedział Andrzej Stypułkowski, zapewniając jednocześnie, że miasto dołoży wszelkich starań, aby na kolejne lata podopiecznym placówki stworzyć jak najlepsze warunki, do wychowywania tamtejszych dzieci i młodzieży.

Wydarzenie poprzedziła msza św. w parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży. Następnie na placu przy Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej przedstawiono historię jednostki oraz zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z obchodzącego swój jubileusz ośrodka. Imprezie towarzyszył poczęstunek i zabawy dla dzieci. Przygotowano również tort i pamiątkową księgę z okazji 10. rocznicy powstania placówki.

Uroczyste otwarcie Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej odbyło się 3 listopada 2009 roku. W proces opiekuńczo-wychowawczy włączony jest cały personel domu dziecka, zarówno pedagogiczny jak i administracyjno – gospodarczy. Osoby te dbają o zaopatrzenie dzieci w odzież, przybory szkolne, wystrój pokoi, wyżywienie, czystość w domu i wokół budynku oraz troszczą się o dobre wychowanie dzieci i młodzieży.


tekst i fot. Łukasz Chełchowski

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.