Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Festiwalowa Walizka otwarta

Dodano: rok temu Czytane: 208

Trzynaście przedstawień z dziesięciu krajów rywalizuje formule konkursowej 32. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka. Zostały one wybrane spośród ponad 130 zgłoszeń.

Festiwalowa Walizka otwarta
Trzynaście przedstawień z dziesięciu krajów rywalizuje formule konkursowej 32. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka. Zostały one wybrane spośród ponad 130 zgłoszeń. Tradycyjnie nie zabraknie również towarzyszących wydarzeniu spektakli plenerowych na Starym Rynku.

Festiwal Teatralny Walizka, to uznany i ceniony w kraju i zagranicą przegląd małych form teatralnych, organizowany od 32 lat przez Teatr Lalki i Aktora. W tym roku rozpoczął się w środę 12 czerwca i potrwa do soboty 15 czerwca. -  To wydarzenie przeszło w swojej historii wiele przemian, przybierało różne formuły, zakładało różne maski i oferowała widzom zróżnicowany, bogaty repertuar. Naszym marzeniem jest, aby i w tym roku festiwal stał się wspaniała ucztą teatralna złożoną z zajmujących spektakli z różnych stron świata – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Łomży oraz Marszałek Województwa Podlaskiego. - Dzisiaj Łomża jest stolicą województwa podlaskiego w dziedzinie kultury, a mam nadzieję, że i na terenie całego kraju – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś, życząc wszystkim uczestnikom festiwalu wspaniałych doznań i magicznych chwil.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreślił, że z roku na rok urzeka różnorodność teatralnego warsztatu, zaskakuje pomysłowość twórców scenografii i reżyserii, zadziwia kunszt aktorski.- Teatr pobudza wyobraźnię, fascynuje. Cofamy się do czasów dzieciństwa, do naszych pierwszych spotkań z aktorami, lalkami, gdy czekaliśmy z biciem serca na podniesienie kurtyny. Dzięki festiwalowi, wracamy do tych wspomnień, przeżywamy je na nowo i z jeszcze większą niecierpliwością czekamy na pierwszy gong w teatrze – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski, zapraszając do udziału w tej niezwykłej przygodzie i życząc niezapomnianych wrażeń, wielu wzruszeń i znakomitej zabawy. 

Pełny program 32. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka dostępny jest pod adresem http://teatrlomza.pl/program-xxxii-edycja.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.