Dzisiaj jest: 31.5.2020, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Plaża, basen odkryty i dmuchany plac zabaw w centrum Łomży

Dodano: rok temu Czytane: 1029

W tym roku po raz pierwszy sezonowy basen odkryty wspólnie z Letnim Parkiem Zabaw zagoszczą w nowej lokalizacji. Już niebawem zapraszamy na otwarcie nowej...

Plaża, basen odkryty i dmuchany plac zabaw w centrum Łomży

W tym roku po raz pierwszy sezonowy basen odkryty wspólnie z Letnim Parkiem Zabaw zagoszczą w nowej lokalizacji. Już niebawem zapraszamy na otwarcie nowej, komfortowej strefy przy Parku Wodnym MOSiR Łomża przy ulicy Wyszyńskiego 15!

Za oknem robi się coraz cieplej, a to niewątpliwie znak, że niebawem zaczną się upragnione przez wielu wakacje. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży każdego roku stara się zapewnić dzieciom i młodzieży ciekawe formy wypoczynku. Pomimo, że plaża organizowana przy Moście Hubala wpisała się już w tradycję miejskiego urlopu to trzeba wyraźnie zaznaczyć, że warunki kąpieli w rzece w tym miejscu nie zapewniają bezpieczeństwa. Dokonując przeglądu kąpielisk w kraju można zauważyć, że w zdecydowanej większości są to miejsca zorganizowane na wodach stojących, a w przypadku rzek w miejscach rozlewisk lub tam, gdzie brzeg jest prosty, koryto rzeki szerokie, dno jest równe, a nurt na różnych głębokościach ma tą samą niewielką prędkość. Niestety Narew w tej części miasta nie spełnia tych warunków. Wymogi te ściśle precyzują przepisy prawa, które określają jakie głębokości i szerokości muszą mieć strefy wyznaczone na kąpielisko lub miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli.

Alternatywą, którą proponuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży jest przestrzeń przeznaczona na rekreację z odkrytym basenem zapewniającym zarówno czystą wodę jak i bezpieczeństwo wynikające z nadzoru ratowniczego oraz samej konstrukcji basenu! W strefie Letniego Parku Rozrywki przy Parku Wodnym znajdzie się basen otwarty oraz dmuchany plac zabaw dla najmłodszych. Park Zabaw to ogromna zjeżdżalnia „Plac zabaw z Małpką”, tor przeszkód „Cyrk” oraz dmuchany tor przeszkód dla najmłodszych „Arena Wrażeń”. Basen to niecka o wymiarach 12,7x6,6 oraz głębokości 1,1 m z płaskim dnem oraz stojącą czystą wodą, która przeszła badania mikrobiologiczne. Mimo iż nie jest to uwarunkowane przepisami woda w basenie będzie spełniała te same wymogi, co woda na pływalniach!

Prace przygotowujące teren pod Letni Park Rozrywki zmierzają ku końcowi. Nawieziony został płukany piasek o granulacji odpowiadającej piaskowi rzecznemu. Obok basenu ustawione będą przebieralnie, parasole zabezpieczające przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz leżaki. Letni Park Rozrywki funkcjonować będzie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 11.00-19.00. Na otwarcie zapraszamy już 19 czerwca! Regulamin i cenniki udostępnione będą wkrótce na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

MOSiR organizuje również „Wakacje w wodzie” w Parku Wodnym przy ulicy Wyszyńskiego. W tym roku zaplanowane są one w II turnusach 15-19 lipca oraz 22-26 lipca. Zapisy ruszają 1 lipca. Deklaracje do pobrania dostępne będą w recepcji obiektu oraz na stronie www.mosir.lomza.pl. Więcej szczegółów już niebawem!

Zapraszamy do polubienia fanpage MOSiR Łomża na facebooku, gdzie na bieżąco mieszkańcy Łomży informowani są o wszystkich wydarzeniach i atrakcjach przygotowanych przez jednostkę.

Źródło: MOSiR Łomża
Komentarze (Ilość: 1)
Rosnąco Standardowy
  • !!!!!!!!!!!!
    2019-06-11 14:21:00 Zgłoś
    Porażka panie prezydencie!!!!!!!!!!!!!!!!!
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.