Dzisiaj jest: 20.9.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Nie do końca trzeźwy poranek

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 145

Dzisiaj rano na terenie miasta i powiatu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”...

Nie do końca trzeźwy poranek

Dzisiaj rano na terenie miasta i powiatu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Przez blisko dwie godziny funkcjonariusze, w pięciu punktach kontrolnych zorganizowanych na ulicach Nowogrodzkiej, Spokojnej i Poznańskiej oraz w Podgórzu i Piątnicy, zbadali trzeźwość 826 kierowców. Niestety okazało się, że pięciu z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Rekordzistą w dzisiejszym niechlubnym gronie okazał się 57 letni kierowca fiata. Zatrzymany do kontroli przed godziną 7.00 na ulicy Nowogrodzkiej mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego „wydmuchał” prawie 1,7 promila. Również w miniony weekend, łomżyńscy funkcjonariusze z „drogówki” zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordowy wynik zanotował 30 – letni mieszkaniec gminy Mały Płock, który jechał w Łomży ulicą Spokojną.Badanie, u kierowcy seata, wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. 

Policjanci przypominają, że w budynku Komendy Miejskiej Policji w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 9, od blisko trzech lat funkcjonuje ogólnodostępny alkomat. Każda osoba może bezpłatnie i szybko dokonać takiego pomiaru. Mundurowi zaznaczają jednocześnie, że niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy osoba, która podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu, sama przyjeżdża na badanie samochodem.

Źródło: KMP Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.