Dzisiaj jest: 13.12.2019, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Seniorzy przybyli na Nestoralia

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 196

Od przedstawienia aktualnego składu Łomżyńskiej Rady Seniorów rozpoczęły się Nestoralia, czyli festyn rodzinny poświęcony najstarszym mieszkańcom naszego miasta.

Seniorzy przybyli na Nestoralia
Od przedstawienia aktualnego składu Łomżyńskiej Rady Seniorów rozpoczęły się Nestoralia, czyli festyn rodzinny poświęcony najstarszym mieszkańcom naszego miasta. W programie imprezy znalazły się m.in. występ zespołu Maryna z Klubu Seniora i dyskoteka z zespołem Tabor. Dla Nestorów przygotowano również zajęcia ruchowe w postaci fitness i zumby. Wydarzenie wpisało się w Tydzień Kultury Studenckiej.

Prezydent Łomży podziękował studentom za inicjatywę i pomysł włączenia seniorów w obchody Tygodnia Kultury Studenckiej, którym życzył dużo siły, zdrowia i wytrwałości. – To dzięki waszej energii, działaniom i tej ogromnej radości, te wydarzenia nam się udają – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski. Podziękował także członkom Łomżyńskiej Rady Seniorów, dzięki którym samorząd może podejmować wiele działań na rzecz osób starszych.

Podziękowania za organizację Nestoraliów przekazała studentom i prezydentowi przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów Grażyna Czajkowska, której list odczytał wiceprzewodniczący Stanisław Kaseja. – Włączenie się seniorów w to wydarzenie świadczy o aktywności środowiska osób starszych, które jest gotowe do pokazania swoich talentów, ale też do poszerzania obszarów zainteresowań. Dzisiejsze wydarzenia potwierdza, że połączone siły młodości i doświadczenia osób starszych może przynieść interesujące efekty – napisała Grażyna Czajkowska.

Łomżyńska Rada Seniorów jest organem doradczym Prezydenta Miasta. Jej członkami są seniorzy i osoby, które chcą działać na rzecz łomżyńskich seniorów oraz przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób starszych. Zakres jej działań obejmuje m.in. przedstawianie propozycji zadań i działań na rzecz seniorów. Wybory do Rady odbyły się 25 lutego br., a udział w nich brały osoby, które ukończyły 60. rok życia. W skład obecnej Łomżyńskiej Rady Seniorów wchodzą: Ryszard Ambramowski, Monika Brzóska, Waldemar Cieślik, Grażyna Czajkowska, Regina Grzymek, Stanisław Kaseja, Marta Kopeć, Helena Polewaczyk, Jan Przybylski, Maria Romanowska, Janina Surowik, Danuta Waśko, Danuta Żukowska.

W dalszej części festynu na scenie zaprezentowali się członkowie Dziennego Domu Senior+, a także artyści z zespołów Tabor, Maryna i Kapela Kurpiowska. Tanecznym akcentem dnia był Kujawiak oraz Zumba dla Seniorów. Poza występami artystycznymi, w ustawionych stoiskach można było zasięgnąć porad dietetycznych, fizjoterapeutycznych i innych.

Organizatorami Nestoraliów był Samorząd Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz Miasto Łomża.


tekst: Łukasz Chełchowski

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.