Dzisiaj jest: 20.9.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Trwa Tydzień Kultury Studenckiej

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 117

Podczas Ekologicznego Dnia Dziecka na Starym Rynku prezydent Mariusz Chrzanowski przekazał studentom symboliczne klucze do bram Łomży...

Trwa Tydzień Kultury Studenckiej
Podczas Ekologicznego Dnia Dziecka na Starym Rynku prezydent Mariusz Chrzanowski przekazał studentom symboliczne klucze do bram Łomży, tym samym oficjalnie rozpoczynając Tydzień Kultury Studenckiej. W piątek 7 czerwca w Amfiteatrze przy ulicy Zjazd odbędzie się koncert główny Juwenaliów 2019, podczas którego wystąpią m.in. zespoły Akcent i Video.

W tym roku Dzień Dziecka zorganizowany został z motywami ekologicznymi. Na przybyłych na Stary Rynek czekały ekologiczne atrakcje: quizy, kącik małego ekologa, akademia kodowania, animacje sportowo-rekreacyjne, higieniczne zagadki i fizjoterapeutyczna integracja, a także wokalne występy dzieci i młodzieży z Miejskiego Domu Kultury–Domu Środowisk Twórczych. Po południu prezydent Łomży przekazał studentom klucze do miasta, czym symbolicznie oddał żakom we władanie gród nad Narwią.

- Jestem pewien, że te klucze trafiają w dobre ręce. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy i odpoczynku przed zbliżającą się sesją – kierował słowa do studentów prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, dziękując im za aktywne włączanie się w życie miasta.

Odbierając klucze, rektor PWSIiP dr hab. Dariusz Surowik, zapewnił, że pomimo licznych imprez miasto zostanie oddane w nienaruszonym stanie. Z kolei przewodnicząca studenckiego samorządu Magdalena Zach wyraziła nadzieję, że po Tygodniu Kultury Studenckiej łomżanie obudzą się w lepszych humorach.

Następnego dnia w tym samym miejscu przygotowano festyn dla seniorów – Nestoralia. Poza występami artystycznymi, nestorzy w ustawionych stoiskach będą mieli możliwość zasięgnąć porad dietetycznych, fizjoterapeutycznych i innych. W organizację imprezy aktywnie włączyły się Dzienny Dom Senior, Klub Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży, Łomżyńska Rada Seniorów oraz zespoły Tabor i Maryna.

Na dzień 5 czerwca zaplanowane zostało studenckie grillowanie. Po kulinarnym relaksie studenci udadzą się na wirtualne boisko, gdzie czeka ich wzorem ubiegłego roku "Let’s Play Together".

Wydarzeniem poprzedzającym koncert główny będzie mecz piłki nożnej pomiędzy studentami i wykładowcami PWSIiP. Planowany jest on w dniu 6 czerwca o godz. 10.00 na Orliku przy ulicy Katyńskiej.

W tym roku na łomżyńskiej Muszli Koncertowej wystąpi znany raper Małpa, czyli Łukasz Małkiewicz oraz Bartosz Krupa z zespołu PlanBe. Na scenie zobaczymy również formacje DJ Bellwether: accordion live act, MadBee, Miły Pan, a także Video. Swoje umiejętności zaprezentuje także grupa BK Step. Gwiazdą wieczoru będzie Zenon Martyniuk z zespołem Akcent. Impreza odbędzie się w piątek 7 czerwca od godz. 18:00.

Organizatorem Juwenaliów 2019 jest Samorząd Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży we współpracy z Miastem Łomża.


tekst: Łukasz Chełchowski

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.