Dzisiaj jest: 20.9.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Dzień Dziecka z ekologią i studentami |FOTO|

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 113

W poniedziałek 3 czerwca na Starym Rynku odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W jego trakcie najmłodsi mieszkańcy miasta mieli możliwość...

Dzień Dziecka z ekologią i studentami |FOTO|
W poniedziałek 3 czerwca na Starym Rynku odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W jego trakcie najmłodsi mieszkańcy miasta mieli możliwość m.in. skorzystania z wielu animacji sportowo-rekreacyjnych oraz spróbowania darmowych lodów. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży wspólnie z Miastem Łomża oraz Zakładem Gospodarowania Odpadami sp. z o.o.

Motywem przewodnim tegorocznego Dnia Dziecka była ekologia. W specjalnie przygotowanych stoiskach dzieci wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami mogły wziąć udział w quizie ekologicznym, dowiedzieć się jak wykorzystać ponownie stare gazety i niepotrzebne pudełka. Poza tym poprzez zabawę ukazano korzyści płynące z prowadzenia recyklingu i zmniejszenia emisji spalin. Przygotowano także proekologiczne  zabawy ruchowe i taneczne. Festyn uświetnił występ zespołów wokalnych z MDK-DŚT.
W czasie festynu miało miejsce przekazanie studentom kluczy przez Prezydenta Miasta. W ten sposób łomżyńscy żacy symbolicznie  przejęli władzę w grodzie nad Narwią.


tekst i foto: Łukasz Chełchowski

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.