Dzisiaj jest: 20.9.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Wyróżnienia i czeki podczas III Gali Ekonomii Społecznej

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 56

W dniach od 31 maja do 1 czerwca w Piątnicy odbyła się III Gala Ekonomii Społecznej. Cykliczne wydarzenie jest okazją do uhonorowania osób...

Wyróżnienia i czeki podczas III Gali Ekonomii Społecznej
W dniach od 31 maja do 1 czerwca w Piątnicy odbyła się III Gala Ekonomii Społecznej. Cykliczne wydarzenie jest okazją do uhonorowania osób działających w trzecim sektorze oraz wręczenia czeków dotacyjnych podmiotom społecznym. W święcie organizacji pozarządowych uczestniczył zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.

Gala jak zawsze gromadzi liczne grono osób z trzeciego sektora. Najpierw były wykłady trenera biznesu czy doradców biznesowych, następnie nie zabrakło podziękowań dla tych najbardziej zaangażowanych społeczników. Przekazano ponadto czeki dotacyjne fundacjom i stowarzyszeniom.

- To osoby szczególnie zaangażowane w działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnych różnych branżach. Ci społecznicy kosztem życia zawodowego, niejednokrotnie także osobistego, poświęcają swój czas, pieniądze, wiedzę na to żeby wspierać najbardziej potrzebujących oraz włączać się w szereg inicjatyw lokalnych – podkreślał prezes Podlaskiej Federacji Organizacji Pozarządowych Paweł Backiel, dodając, że w Łomży jest sprzyjająca atmosfera rozwojowi trzeciego sektora.

Wyróżniono kilkanaście osób. Grawerton otrzymał m.in. harcmistrz Wiesław Domański. Komendant Hufca ZHP im. Adam Chętnika w Łomży miał w ubiegłym roku poważny wypadek i porusza się w tej chwili na wózku. - Ta nagroda nie należy się mnie, ale tym młodym ludziom, którym chce się chcieć – podsumował krótko. Czeki dotacyjne wręczono dwóm fundacjom (Fundacja Eko Łomża, Fundacja Kompania Kresowa) i jednej spółdzielni (Spółdzielnia Socjalna Przystanek).

Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.