Dzisiaj jest: 20.6.2019, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Wzmożone działania dotyczące bezpieczeństwa osób pieszych

Dodano: 3 tygodnie temu Czytane: 66

Łomżyńscy policjanci prowadzą dziś wzmożone działania dotyczące bezpieczeństwa osób pieszych. Ich głównym celem jest zapobieganie wypadkom z udziałem...

Wzmożone działania dotyczące bezpieczeństwa osób pieszych

Łomżyńscy policjanci prowadzą dziś wzmożone działania dotyczące bezpieczeństwa osób pieszych. Ich głównym celem jest zapobieganie wypadkom z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują do kierowców oraz pieszych o rozwagę i ostrożność na drodze.
Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego i zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem tej grupy osób. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas pełnionej służby, zwracają dziś szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania na drodze, zwłaszcza w relacji kierujący - pieszy - rowerzysta. Przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle bądź też przekraczanie drogi w miejscach niedozwolonych, to główne wykroczenia popełniane przez osoby piesze na ulicach Łomży. Natomiast błędy kierowców to przede wszystkim: wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych oraz omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się w celu udzielenia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu. Policjanci apelują do kierowców oraz osób pieszych o rozwagę i ostrożność na drodze.

Źródło: KMP Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.