Dzisiaj jest: 20.9.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Nowe rowery trafiły do policjantów z Łomży

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 211

Trzy jednoślady trafiły dziś do funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Dzięki takiej formie pełnienia służby policjanci są w stanie dotrzeć tam...

Nowe rowery trafiły do policjantów z Łomży

Trzy jednoślady trafiły dziś do funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Dzięki takiej formie pełnienia służby policjanci są w stanie dotrzeć tam, gdzie nie zawsze da się szybko dojechać radiowozem. Teraz policjantów na rowerach będzie można spotkać również na ulicach miejscowości w gminach Łomża, Piątnica i Śniadowo.

Dziś na placu przed Komendą Miejską Policji w Łomży odbyło się przekazanie nowych rowerów łomżyńskim funkcjonariuszom. Komendant Miejski Policji w Łomży nadkomisarz Marek Sienkiewicz na ręce Wójtów z gmin Łomża, Piątnica i Śniadowo przekazał podziękowanie za wsparcie w zakupie jednośladów. Patrole rowerowe już od 2016 roku z powodzeniem patrolują teraz miasta Łomży. Teraz wyjadą także na ulice miejscowości okolicznych gmin. Nowe rowery, to między innymi także odpowiedź na postulaty mieszkańców zgłaszane podczas debat społecznych odbywających się w regionie. Obecność umundurowanych patroli policyjnych bliżej ludzi, znacząco podnosi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców danego terenu. Pełniąc służbę w ten sposób, funkcjonariusze mogą interweniować szybciej i w miejscach, do których trudno wjechać radiowozem, a efektywne wykorzystanie patroli rowerowych to przede wszystkim oddziaływanie prewencyjne w zapobieganiu przestępstwom i wykroczeniom uciążliwym społecznie. Symbolicznego poświęcenia jednośladów służbowych dokonał Kapelan łomżyńskich policjantów ksiądz Radosław Kubeł. 

Źródło: KMP Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.