Dzisiaj jest: 27.5.2020, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Łomża w amerykańskiej telewizji

Dodano: rok temu Czytane: 714

W dniach 29-30 maja będzie nagrywany w Łomży i najbliższej okolicy odcinek programu „Flavor of Poland” (Smak Polski). To trzynastoodcinkowy serial o tematyce podróży kulinarnych...

Łomża w amerykańskiej telewizji
W dniach 29-30 maja będzie nagrywany w Łomży i najbliższej okolicy odcinek programu „Flavor of Poland” (Smak Polski). To trzynastoodcinkowy serial o tematyce podróży kulinarnych, który w Amerykańskiej Telewizji Publicznej zaprezentuje Polskę, jej piękno, tradycje, zabytki, historię, nowoczesność i pełną gamę unikalnych smaków. Jego emisja planowana jest jesienią na terenie całych Stanów Zjednoczonych Ameryki.

W ekscytującą podróż po Polsce amerykańskiego widza zabierze prowadząca program Aleksandra August, amerykańska aktorka polskiego pochodzenia. W każdym odcinku odwiedza ona inny region Polski, opowiadając o jego historii, dziedzictwie, zabytkach, kulturze i wyjątkowości. Jednocześnie odkrywa tajemnice polskiej kuchni, zarówno tej bogatej historycznie, pełnej wyjątkowych tradycji, jak i tej nowoczesnej, dzieląc się nimi z Amerykanami. Z Łomży w programie mają być pokazane m.in. nadnarwiańskie bulwary, Katedra, Muzeum Północno - Mazowieckie, Starówka, jak również Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie i miejsce obrony Wizny z 1939 r. zwane „polskimi Termopilami”. Regionalne potrawy będą natomiast przygotowywane w kompleksie hotelowo – gastronomicznym Labirynt.

Autorami i producentami programu są Edyta Ślusarczyk i Robert Wachowiak z Independent Film Factory, Inc., którzy wspólnie z WTTW (Window to the World), jedną z wiodących stacji APT z Chicago, przez kilka lat wypracowywali idealną formułę programu, która jak najlepiej wypromuje Polskę w USA. Mają oni na swoim koncie realizację wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego o Andrzeju Gołocie pt. „Endrju”, dokumentu „Wszystko zaczęło się na Greenpoincie” oraz filmu „Sokoły wolności”, odkrywającego i przybliżającego rolę USA i Kanady w walce o niepodległość Polski.

Seria „Flavor of Poland” pojawi się na antenie APT jesienią 2019 roku i przez najbliższe 3 lata prezentowana będzie w blisko 350 stacjach APT na terenie całych Stanów Zjednoczonych, do których dostęp ma 300 milionów Amerykanów. Będzie to stanowiło doskonałą promocję Polski, w tym również naszej Łomży za „wielką wodą”.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.