Dzisiaj jest: 27.5.2020, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Święto samorządu terytorialnego

Dodano: rok temu Czytane: 128

Z udziałem prezydenta kraju Andrzeja Dudy świętowano w Belwederze Dzień Samorządu Terytorialnego. W uroczystości na zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej...

Święto samorządu terytorialnego
Z udziałem prezydenta kraju Andrzeja Dudy świętowano w Belwederze Dzień Samorządu Terytorialnego. W uroczystości na zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jako przedstawiciel Związku Samorządów Polskich uczestniczył prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

- Trzydzieści lat samorządu terytorialnego to był dla Polski dobry czas. Wierzę, że samorząd będzie się rozwijał, pracujemy nad propozycją udoskonaleń prawnych – mówił prezydent RP Andrzej Duda, który nadał odznaczenia państwowe 37 osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce. Dziesięć osób otrzymało Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski.

Wśród samorządowców, którzy do Belwederu przybyli z całego kraju, nie zabrakło delegacji z woj. podlaskiego. Na zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w uroczystości uczestniczyli m.in. marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, czy burmistrzowie:  Kolna - Andrzej Duda i Wysokiego Mazowieckiego - Jarosław Siekierko.

- Praca w samorządzie nie jest łatwa,  często wymaga wielu poświęceń. Należy pamiętać, że jej nadrzędnym celem jest dobro wspólne naszych społeczności lokalnych i to przynosi nam wszystkim wiele satysfakcji – powiedział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, przekazując najlepsze życzenia wszystkim samorządowcom oraz dziękując za współpracę łomżyńskim radnym i pracownikom Ratusza.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.