Dzisiaj jest: 20.9.2019, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Przed nami III Gala Ekonomii Społecznej

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 91

W dniach od 31 maja do 1 czerwca w Hotelu Belfort w Piątnicy odbędzie się III Gala Ekonomii Społecznej w Piątnicy oraz konferencja pn. "Akademia Legislacji i Procesu Stanowienia Prawa"...

Przed nami III Gala Ekonomii Społecznej
W dniach od 31 maja do 1 czerwca w Hotelu Belfort w Piątnicy odbędzie się III Gala Ekonomii Społecznej w Piątnicy oraz konferencja pn. "Akademia Legislacji i Procesu Stanowienia Prawa", czyli szkolenie eksperckie dla przedstawicieli NGO. Podlaska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży wraz z Prezydentem Miasta Łomża Mariuszem Chrzanowskim zapraszają organizację pozarządowe i przedsiębiorstwa społeczne do udziału święcie trzeciego sektora.
Całe przedsięwzięcie ma na celu upowszechnienie wiedzy wśród mieszkańców Łomży o działalności miejscowych organizacji pozarządowych i aktywności lokalnych liderów życia społecznego. Na gali zostaną nagrodzone najaktywniejsze podmioty ekonomii społecznej z Łomży i wyróżnione najwybitniejsze osobowości zaangażowane w działalność społeczną i wolontaryjną.  - Oprócz nagrodzenia organizacji pozarządowych i liderów życia społecznego w Łomży wręczymy czeki dotacyjne dla nowo powstających przedsiębiorstw społecznych – podkreśla prezes Paweł Backiel z Podlaskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Łącznie będzie ich 6: Fundacja Cyfrowy Horyzont, Fundacja Bezpieczny Motocross, Fundacja Pomoc na Drodze, Fundacja KOMPANIA KRESOWA, Fundacja EKO ŁOMŻA, Spółdzielnia Socjalna Przystanek. - Ważnym aspektem konferencji będzie przedstawienie szans, możliwości i zasad współpracy organizacji pozarządowych z Urzędem Marszałkowskim. Wykład poprowadzi Pełnomocnik zarządu ds. Organizacji Pozarządowych Pani Katarzyna Ancipiuk – dodaje Paweł Backiel.
Działanie OWES w Łomży
Jak mówi Tomasz Wróblewski, kierownik Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży, ubiegły rok był bardzo pracowity. - Dziś możemy pochwalić się, że powstało 12 przedsiębiorstw społecznych. Oznacza to, że 59 osób, które ze względu na bezrobocie, problemy zdrowotne, niepełnosprawność czy inną trudną sytuację życiową były zagrożone wykluczeniem społecznym, w chwili obecnej pracuje, zdobywa doświadczenie zawodowe oraz przyczynia się do rozwoju ekonomii społecznej w społeczności lokalnej – podkreśla.
Przedsiębiorstwa społeczne, które uzyskały dofinansowanie na utworzenie miejsc pracy w ramach OWES-u, prezentują bardzo szeroki wachlarz usług i produktów - gastronomia, edukacja, rozrywka to tylko niektóre branże, którymi podmioty ekonomii społecznej zajmują się na co dzień.
Kontynuacja działań OWES-u
Działalność Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży zostanie przedłużona o kolejne 3 lata. - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wysoko ocenia naszą pracę. Stowarzyszenie "Europartner" jako organ prowadzący OWES w Subregionie Łomżyńskim dalej będzie budowało i kształtowało ekonomię społeczną i solidarną – podsumowuje Paweł Backiel. - Serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, przedsiębiorstwa społeczne do udziału w konferencji zaplanowanej w Piątnicy. Podmioty ekonomii społecznej będą mogły wystawić stoiska, aby zaprezentować swoją prezentacji swojej działalności.
Zainteresowane osoby proszone są o zgłoszenia do Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży przy ul. Polowej 45 (parter), gdzie odbywa się rejestracja uczestników lub kontakt telefoniczny: 794 000 782.
Źródło: UM Łomża
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.