Dzisiaj jest: 31.5.2020, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Łomża sprzyja rozwojowi piłki nożnej

Dodano: rok temu Czytane: 170

Miasto Łomża zdobyło piąte miejsce w rankingu "Samorządy Przyjazne Klubom Piłkarskim" zorganizowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" w kategorii...

Łomża sprzyja rozwojowi piłki nożnej
Miasto Łomża zdobyło piąte miejsce w rankingu "Samorządy Przyjazne Klubom Piłkarskim" zorganizowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" w kategorii miast na prawach powiatu. W uroczystej gali, która odbyła się we wtorek 21 maja w Lubelskim Centrum Kultury wziął udział zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski.

Ranking "Samorządy Przyjazne Klubom Piłkarskim" uwzględniał 6 kategorii: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie, miasta na prawach powiatu, powiaty ziemskie, województwa. Łomża znalazła się w piątce miast na prawach powiatu zostawiając w tyle m.in. Gliwice, Chorzów czy Płock. Zwycięzcą w tej kategorii okazało się miasto Grudziądz.

- Od początku swojej prezydentury wspieram rozwój piłki nożnej w mieście i zamierzam dalej stawiać na sport – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Z roku na rok środki wydatkowane przez samorząd są coraz większe, a wystarczy dodać, że w ubiegłym roku grający w III lidze ŁKS 1926 Łomża otrzymał z budżetu miasta 460 tys. zł zaś 136 tys. zł trafiło na szkolenie dzieci i młodzieży do Młodzieżowego ŁKS. Jak dodaje włodarz wciąż jednak brakuje wsparcia zewnętrznego, które przełożyłoby się na sukcesy klubu seniorskiego.

Ranking został opracowany przez firmę MANICIPIUM SA. W zestawieniu były brane pod uwagę wydatki na kulturę fizyczną ogółem i w przeliczeniu na jednego mieszkańca, liczba ludności, środki przekazane na zadania realizowane przez kluby piłkarskie ogółem i w przeliczeniu na 1 mieszkańca oraz udział środków przekazanych na zadania realizowane przez kluby piłkarskie w wydatkach na kulturę fizyczną.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.