Dzisiaj jest: 19.8.2019, imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Spotkanie z młodzieżą w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 77

Dziś funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie z przedstawicielami łomżyńskiej Grupy Nadzieja odwiedzili uczniów klas VII Zespołu Szkolno – Przedszkolnego...

Spotkanie z młodzieżą w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Hasło „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” wybrzmiało dziś na spotkaniu z młodzieżą Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piątnicy. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie z ratownikami Grupy Nadzieja odwiedzili uczniów klas VII, aby uświadamiać ich jakie zagrożenia niesie za sobą nawet jednorazowe użycie środka psychoaktywnego. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Dziś funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie z przedstawicielami łomżyńskiej Grupy Nadzieja odwiedzili uczniów klas VII Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piątnicy, aby omówić zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Prelegenci uświadamiali swoich młodych słuchaczy jakie spustoszenie w organizmie robią różnego rodzaju substancje psychoaktywne. Sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z poważnym ryzykiem dla zdrowia, ale i życia. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany i stale modyfikowany. Policjanci przestrzegali młodych ludzi by w przypadku podejrzenia, że ma się do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, czy dopalaczy, natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić odpowiednie instytucje. Ratownik Grupy Nadzieja mówił po czym można poznać osobę, która zażyła takie środki i jak ewentualnie jej pomóc.

W trakcie wykładu został zaprezentowany spot kampanii i przedstawione zostały jej merytoryczne założenia. Spotkania profilaktyczne będą kontynuowane w szkołach i placówkach oświatowych na terenie Łomży i powiatu.

Źródło: KMP Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.