Dzisiaj jest: 19.8.2019, imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

W sobotę Motoserce na Starym Rynku

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 104

W sobotę 18 maja na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Motoserce. To akcja podczas której prowadzona jest ogólnopolska zbiórki krwi oraz promowane jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W sobotę Motoserce na Starym Rynku
W sobotę 18 maja na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Motoserce. To akcja podczas której prowadzona jest ogólnopolska zbiórki krwi oraz promowane jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Towarzyszy jej m.in. parada motocykli ulicami miasta oraz koncerty. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół Big Cyc. Organizatorem Motoserca w Łomży jest Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich „Wild Dogs”, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Mariusz Chrzanowski.

Podczas ubiegłorocznej akcji Motoserce życiodajnym płynem zdecydowało się podzielić 149 osób. W tym roku jest szansa, że będzie ich jeszcze więcej. Przed Ratuszem staną dwa krwiobusy, a dodatkowe stanowiska do poboru krwi zostaną zlokalizowane również w holu Urzędu Miejskiego. Zbiórka krwi potrwa od godz. 12:00 do godz. 18:00, a dla wszystkich krwiodawców przewidziano okolicznościowe upominki. 

W trakcie Motoserca odbędzie się również tradycyjna parada motocykli ulicami Łomży, która o godz. 15:00 wyruszy ze Starego Rynku. W planach są także m.in. pokazy ratownictwa, symulator jazdy na jednym kole oraz koncerty. W tym roku wystąpią: łomżyńskie grupy The Brzuch Brother i The BL Blues Band. Około godz. 20:00 na scenie zaprezentuje się gwiazda wieczoru, którą w tym roku będzie punkrockowy Big Cyc, znany z takich utworów jak „Makumba”, „Berlin Zachodni”, „Dres”, „Rudy się żeni”, czy „Moherowe berety”. 
Podobnie jak w ubiegłym roku, Motoserce odbędzie się w ramach Nocy Muzeów.

Źródło: UM Łomża
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.