Dzisiaj jest: 18.10.2019, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Kuba Stankiewicz Trio - Polski Jazz 360° w Łomży

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 106

MDK-DŚT zaprasza na kolejną ucztę jazzową. Tym razem nasz Jazzowy Dom Kultury odwiedzi Kuba Stankiewicz - wybitny pianista należący do czołówki polskich muzyków, kompozytor, laureat licznych nagród...

Kuba Stankiewicz Trio - Polski Jazz 360° w Łomży
MDK-DŚT zaprasza na kolejną ucztę jazzową. Tym razem nasz Jazzowy Dom Kultury odwiedzi Kuba Stankiewicz - wybitny pianista należący do czołówki polskich muzyków, kompozytor, laureat licznych nagród muzycznych, absolwent Berkley Collage of Music w Bostonie, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Koncert odbędzie się już w czwartek, 16 maja o godz. 19.00.

„Sięgając wstecz, ku dokonaniom Henryka Warsa, Bronisława Kapera, Victora Younga (oj tak, nie mylicie się, Young to wykształcony w Polsce geniusz jazzu, absolwent warszawskiego Konserwatorium Muzycznego, legendarny twórca standardów), Krzysztofa Komedy czy nam najbliższego Wojciecha Kilara, wchodzimy w coś, co nazywamy kanonem. To nie tylko fundament naszej kultury, piękna muzyka, ale - co może i najważniejsze - źródło inspiracji, grunt artystycznych poszukiwań, nasz rodzimy wkład w światowe dziedzictwo kultury, a w szczególności w ten jej fragment, któremu patronuje muza Polihymnia. [...]Stankiewicz jak mało kto, ze swą wiedzą, wirtuozerią, wrażliwością i artystyczną wizją a nade wszystko jako instrumentalista naznaczony stygmatem jazzowego, nieuleczalnego wirusa, wydaje się być najbardziej predestynowanym jazzmanem, tyle samo gotowym ile kompetentnym do takich artystycznych poszukiwań. On szuka w tematach ich sedna, melodyjności, tego czegoś, co często określa się romantyczną duszą polskiej muzyki z jej afektacją, rozedrganymi emocjami, chwilami wręcz przerysowaniami. Usadowiona solidnie na jazzowym fundamencie, zbudowana na całej naszej spuściźnie - muzycznym dziedzictwie: od Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, przez Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego po Mieczysława Wajnberga, dopełniona oryginalności Witolda Lutosławskiego i spuścizną całej plejady naszych Mistrzów XX wieku, jazzową rewoltą połowy lat 50. Minionego stulecia, to wszystko w muzyce Kuby Stankiewicza słychać".                           

Piotr Iwicki – Polskie Radio

Skład zespołu:
Kuba Stankiewicz – fortepian
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja
Data : 16.05.2019 / czwartek
Godzina : 19.00
Miejsce : MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3, Łomża
Bilety - przedsprzedaż : 20 zł - do nabycia w MDK-DŚT Bilety w dniu koncertu : 30 zł

Źródło: MDK-DŚT
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.